Jarmok kreativity – nová forma propagácie miestneho dedičstva poľsko-slovenského pohraničia

Združenie podnikateľov  Podbeskidzia  a partner na slovenskej strane – Občianske združenie POLONUS v Žiline Vás pozývajú na výstavu fotografii v rámci projektu

JARMOK  KREATIVITY – nová forma propagácie  miestneho dedičstva poľsko-slovenského pohraničia“ č.INT/EB/BES/1/II/B/0064

Popis projektu:

Projekt zameraný na posilnenie konkurencieschopnosti a turistického potenciálu pohraničia zahŕňa organizáciu spoločných  podujatí  (1 v meste Żywiec, 2 v Żiline) – Jarmoku kreativity. Veľtrh kreativity. Tento kultúrno-vzdelávací projekt je zameraný na obyvateľov a návštevníkov,  bude spájať kultúrny potenciál Poľska a Slovenska a bude propagovať ich kultúrne dedičstvo a integrovať obyvateľov. Nový turistický produkt bude sa vynímať ako silný rozvojový potenciál, ktorý prispeje k lepšiemu využívaniu kultúrneho a prírodného dedičstva pohraničia.

Cieľ projektu:

Vytvorenie imidžu Żywca a Žiliny  ako miest  pestovania  miestneho kultúrneho dedičstva a rozvíjania tradičných ľudových remesiel organizovaním spoločného poľsko-slovenského kultúrneho a vzdelávacieho podujatia – Jarmoku  kreativity (po jednom  na každej strane hranice)

Partneri projektu

Vedúci partner: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Podbeskidzia

Partner Projektu: Občianske   združenie POLONUS v  Zilinie (www.ozpolonus.sk)

Obdobie realizáci  projektu: august 2017. – december  2017.

Celková hodnota projektu: 24 821,57 EUR

Spolufinancovanie Európskej únie: 85% (prostriedky  Európskeho fondu regionálneho rozvoja)

 

sk_SKSlovak

Z organizačných a technických dôvodov rušíme oslavy- Deň poľskej vlajky a poľskej diaspóra 18.5.2024 v Rajeckých Tepliciach. O náhradnom termíne Vás budeme informovať.