Objavte pohraničie

Dámy a páni,

radi by sme Vás pozvali na rodinné podujatie slovensko-poľskej spolupráce v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko, ktoré sa uskutoční 7.10.2023 na Budatínskom hrade. Program zahŕňa množstvo atrakcií pre deti aj dospelých.

380565945 691688562992546 8997377104945609056 n 1

Dospelí sa budú môcť dozvedieť, či napríklad ich vzdelávacia inštitúcia môže využiť finančné prostriedky v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg Poľsko – Slovensko, pozrieť si príklady dobrej praxe, pozrieť si hudobné vystúpenia, módnu prehliadku z Babej hory a ochutnať obľúbené poľské jedlá a koláče. Nebude chýbať ani kino poľského pohraničia /Východný palác/ a Festival poľskej hudby, na ktorom vystúpi sláčikové kvarteto Altra Volta, známe v Poľsku i v zahraničí /14.00 kaplnka/.

V celom areáli hradu je pripravený program pre deti. Bude tu divadlo, vystúpenia, terénne hry, stánok s cukrovou vatou, tri stánky s detskými animátormi.

Deti sa môžu prihlásiť na terénnu hru v zámockom parku na https://cooperationday.fordewind.eu.

Príďte sa pozrieť na úspešné projekty poľsko-slovenského pohraničia a dozvedieť sa o možnostiach zapojenia sa do čerpania finančných prostriedkov EÚ na vzdelávanie a rozvoj detí, mládeže a všetkých záujemcov. Dostanete pomoc pri hľadaní projektových partnerov z poľskej strany.

Zažijete skvelý čas v kruhu poľských priateľov, pri poľskej hudbe a jedle. Deti a mladí ľudia sa nebudú nudiť.

Dovidenia alebo Do zobaczenia v Budatíne,

Program Interreg Poľsko-Slovensko

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sk_SKSlovak

Z organizačných a technických dôvodov rušíme oslavy- Deň poľskej vlajky a poľskej diaspóra 18.5.2024 v Rajeckých Tepliciach. O náhradnom termíne Vás budeme informovať.