Pozvánka na koncert

Spev: Agnieszka Cząstka Niezgódka 

Akompaniator :Łukasz Mikołaj Mateja 

Zoznam piesni: 

 • Či poznaš tu krajinu 
 • Hrozivé dievča  
 • Dumka
 • Daj bože 
 • Triolet
 • Či sa vrati
 • Večerna pieseň
 • Muzikant
 • Pieseň Rokiczany

Predaj vstupeniek na koncert cez internet. Zlava sa ale da vyuzit len v pokladni, cez internet sa zlava pouzit neda.

Agnieszka Cząstka-Niezgódka – mezzosopranistka, sólistka Krakovskej opery od roku 2003, absolventka Akadémie múzických umení v Krakove, kde vyštudovala odbor spevu a herectva v triede prof. Barbary Niewiadomskej a na Katedre hudobnej výchovy (diplom zborového dirigovania, 1997). Môžete ju počuť v mnohých hlavných operných rolách, ako napríklad Carmen („Carmen“ od G. Bizeta), Jadwiga („Straszny Dwór“ od St. Moniuszko), Zaida („Turk v Taliansku“ od G. Rossiniho), Suzuki („Madama Butterfly“ G) Puccini), Orpheus („Orpheus a Eurydyka“ od W.Gluck), Adalgiza („Norma“ od V.Belliniho), Lukrecja (poľská premiéra op. J.Strauss), ako aj úspešne spievané časti: Zofia („Halka“ St.Moniuszko), Pollina („Dama Pikowa“ P.Czajkowski), Olga („Eugeniusz Oniegin“ P.Czkowkowski), Zerlina („Don Giovanni“) WAMozart), Marcelina („Figarova svadba“), Dorabella („Cosi fan tutte“ WAMozart) Siebel („Faust“ Ch. Gounod), Magdalena („Rigoletto“ G. Verdi), Flora („Traviata“ G) Verdi) Dryad („Ariadna na Naxos“ R.Strauss) Smeraldina („Láska k trom pomarančom“ od S. Prokofiewa) Orestes („Krásna Helena“ J.Offenbach), diakon („King Rog“ er „K. Szymanowski) Ines („ Trubadur “G. Verdi), Zulma („ Talian v Alžíri “G. Rossini), Marta („ Mefistofeles “Arrigo Boito) Berta („ Sevilla Barber “G. Rossini)

Spolupracuje s poľskými opernými divadlami, Krakovským komorným súborom, viac ako osem rokov bola sólistkou súboru starej hudby kráľovského hradu Floripari Wawel. Koncertuje v Poľsku a zahraničí (Benelux, Veľká Británia, Nórsko, Rakúsko, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Česká republika, Slovensko, Ukrajina, Rusko, Kuvajt, USA). V apríli 2006, v Krakovskej filharmónii, spievala časť Matky vo svetovej premiére Symfónie holokaustu R. Edlingera pod hudobným vedením R. Bugaja a v roku 2007 sa zúčastnila ako Jadwiga na premiérovom predstavení opery sv. Moniuszka Straszny Dwór v Chicagu (In Niewrzoł) V roku 2008 v opere a filharmónii Podlasie spievala sólovú časť v oratóriu „Alexander Nevsky“ S. Prokofieva pod taktovkou vynikajúceho Ernsta Van Tiel. Uspešne vykonáva oratórnu hudbu. Účinkuje aj piesne, hity operety, filmovej a hudobnej hudby. Úspešne si vytvorila rolu pani Errol v muzikáli „Malý lord“ od Stiv.Markwicka) a hereckú rolu (Jenta) v „Fidlikant na streche“ od J. Bocka.

 Okrem pôsobenia na opernej scéne sa venuje svoje vášne aj písaním filmovej hudby pre filmové štúdio „Taurus“ a maľbou min. na sklo

Počas koncertu vypočujete  piesni Stanislava Moniuszka : 

 • Či poznaš tu krajinu 
 • Hrozivé dievča  
 • Dumka
 • Daj bože 
 • Triolet
 • Či sa vrati
 • Večerna pieseň
 • Muzikant
 • Pieseň Rokiczany

Danuta  Błażejczyk je poľská rocková a jazzová speváčka. Debutovala v 1972 s amatérskym súborom  31 Míľ. Neskôr spolupracovala  s formáciou FLY,  kde spievala rockové piesne a Jazzové štandardý, neskôr spievala v kapele Maryli Rodowicz. Od 1979 spievala   z vlastnou kapelou v celej Europe. V 1985 debutovala na profesionálnej scéne  Festivalu piesni v Opolu, kde získala špeciálnu cenu  pre umelecké individuality. Nahrala prvý album „Danuta Błażejczyk: taký zázrak a med“. Spievala v muzikáli Zle správanie a kabarete Pod Egida. Získala veľa cien na európskych festivaloch a v  1986 Striebornú Lýru  v Bratislave (Česko-Slovensko) Je zakladateľkou a predsedníckou Nadácie Chuť k kultúre (FAnK), ktorá  venuje sa podpore mladých umelcov a zaujímavým projektom v oblasti hudby, divadla a umenia. Je jednou s hlavných postav  knihy  „Sila každodenného života“ od Marzanny Graff. 25. mája 2011 počas slávnosti  na  Ministerstve kultúry  PR bola ocenená striebornou medailou za zásluhy pre kultúru  Gloria Artis.

Vydala viac ako 15 platni, CD hlavné jazzovej hudby a možná ju vidieť na televíznej obrazovke v televíznych reláciách a občas aj seriáloch.

Počas koncertu vypočujete skladby S.Moniuszka  v jazzovej  úprave z predstavenia  Odčarovany Moniuszko .

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sk_SKSlovak

Z organizačných a technických dôvodov rušíme oslavy- Deň poľskej vlajky a poľskej diaspóra 18.5.2024 v Rajeckých Tepliciach. O náhradnom termíne Vás budeme informovať.